Надувні човни з ПВХ  -  кращий вид водного транспорту, будь то риболовля в компанії друзів, сімейний відпочинок посеред озера, річки, моря  або екстремальне полювання по гірських річках.  Проте пошкодити такий надувний човен  з ПВХ  можна  незважаючи на те, що вони виготовлені з дуже надійної п'ятишарової тканини з різною щільністю в залежності від конкретної моделі. Борт човна (надуті повітрям циліндри) через пошкодження може привести  до витоку повітря, спотворення і втрати стійкості на воді, що призводить до досить несприятливого результату.

Потрібно бути готовим, що може статися поломка, як на відпочинку, так і вдома. Крім того, це можуть бути безпосередньо і екстремальні умови.

Поширені види пошкоджень човнів з ПВХ

Прокол тканини, пошкодження корпусу, надувних бортів або дна човна - найпоширеніше пошкодження. В результаті зіткнення човна з гострими предметами у воді і прямими попаданнями в корч, камінь.  Необережне використання в безпосередній близькості від відкритого вогню, наприклад, пожежа також може призвести до невідповідного використання дошки на  воді. Корпус човна з ПВХ -  може бути пробитий випадковими способами, підручними життєво важливими предметами для проведення часу на воді - ножем, якорем, рибальським спорядженням. Потертості корпусу при русі уздовж берега, крім того, призводять до небажаних результатів.

Ремонт катерів з ПВХ

Найбільш правильне рішення в разі пошкодження плавучого судна,  звернутися до професіоналів RLP-Service в цій області, що допоможе заощадити вам і час і позбавити від можливих неправильних дій. Наші фахівці сервісного центру з ремонту ПВХ катерів завжди готові допомогти Вам і забезпечити робочий стан будь-якої моделі надувного човна.

Крім пошкодження тканини човнів з ПВХ, можуть виникати абсолютно різні дратівливі проблеми, такі як:

 • Вихід насоса з ладу;
 • Пошкодження пайолу;
 • Пошкодження клапана;
 • Пошкодження моторної фрамуги;
 • Пошкодження весел, весел;
 • Розгерметизація шва;

Як виявити пошкодження на човні

Якщо човен пошкоджена непомітно на перший погляд, що є проколом корпусу або, можливо, розрізом тканини  човна, необхідно використовувати найпростіший, але ефективний спосіб. У відведену область, де міг статися прокол, необхідно нанести шар пінистого мильного розчину і натиснути на циліндри - за рахунок зміщення повітря в місці пошкодження утворюються бульбашки.

Інструменти і матеріали, які знадобляться для ремонту човна з ПВХ:

 • Латки з ПВХ тканини;
 • Ножиці або ніж;
 • Будівельний або побутовий фен;
 • Ацетон (або інші засоби для знежирення поверхонь, їх склеювання);
 • серветки або будь-яка тканина для протирання;
 • Гладкий твердий предмет для пресування ПВХ тканини;
 • Спеціальний клей.

Для того щоб нанести пластир на  зріз або прокол на корпус човна з ПВХ потрібно:

Спочатку варто визначити, наскільки великий прокол або зріз, якщо він не більше 5 см, то його легко можна заклеїти самостійно за допомогою стандартного ремкомплекту.

 Як відремонтувати невеликий прокол або поріз на  човні  з ПВХ:

 1. Виявити пошкоджену ділянку, підготуватися до подальших дій (висушити і знежирити місце);
 2. Окресліть контур і форму латки, виріжте її (розмір повинен бути більше місця пошкодження 2 см по краях). Сторона для нанесення клею (глянцева).
 3. Потім ми розміщуємо човен на досить твердій поверхні для кращого якісного ремонту човна з ПВХ;
 4. Наносимо спеціальний клей на  латку і на місце, де ви виявили прокол або розріз, після чого даємо клею висохнути для ремонту ПВХ човнів, прогріваємо, з'єднуємо, згладжуємо ділянку спеціальним валиком (можна використовувати і будь-який плоский плоский предмет);

Примітка: спочатку ознайомтеся з правилами використання клею, перш ніж наносити його заздалегідь, потрібно витримати його близько 10-15 хвилин і тільки потім приступати до роботи. Також, якщо дозволяють умови, бажано нагріти ділянку склеювання феном, так пластир легше прилипне до пошкодженої ділянки.

Як відремонтувати великий прокол або поріз:

Найкраще використовувати кілька пластирів.

 1. Спочатку приклейте розмір пластиру, з одного боку, як описано в попередній інструкції;
 2. Потім приклейте з іншого боку великий прокол або розріз.

Цей спосіб найнадійніший, якщо є пошкодження середнього розміру.

У разі дуже великого пошкодження більше 15 см, звертайтеся в сервісний центр «РЛП-Сервіс».

Щоб човен з ПВХ після ремонту прослужила вам якомога довше, варто дотримуватися деяких дуже простих вимог:

 • Ні в якому разі не можна використовувати відкритий вогонь для прогрівання місць, куди буде приклеюватися пластир, найкраще підійде звичайний фен (будівельний або побутовий);
 • НЕ використовуйте клей, який не призначений для усунення таких дефектів, про які ми писали вище, тобто клей «Момент»  особливо  «Суперклей». Вони в більшості випадків утворюють тріщини і не захищають човен від водонепроникності. Для  таких цілей найкраще підійде спеціальний промисловий клей з ремкомплекту або який консультує Сервісний центр з ремонту човна з ПВХ;
 • Після ремонту човна потрібно близько 24 годин, щоб повністю зафіксувати клей;
 • Відразу після усунення проколу і розрізу не можна користуватися човником на воді. Акуратно складіть його, стежачи за тим, щоб місце складки не потрапляло на пошкоджену ділянку (який ви попередньо відремонтували).

Тюнінг човна з ПВХ. Як звести до мінімуму?

Будьте відповідальні при виборі човна, це позначиться не тільки на подальшому комфорті, але і на надійності, на вашій безпеці при її подальшому використанні. Бути впевненим в якості товару важливо для таких водних розваг.

При виборі човна з ПВХ варто перевірити, чи є в наявності ремкомплект в базовому обладнанні. Зверніть увагу на щільність тканини в залежності від того, для яких цілей вам потрібна човен:

 • Легка тканина (750-950 г/м2), підходить для сімейного водного відпочинку, спокійних прогулянок по озеру і відпочинку;
 • Щільна тканина (1100 г / м2), підходить для більш екстремальних видів діяльності.

Кожен човен з ПВХ «Колібрі» складається із запасних частин (ремкомплект човна з ПВХ   ), в якому є тюбик зі спеціальним клеєм і нашивка.   

Основні правила уникнення пошкодження ПВХ човнів:

 1. Будьте обережні з вогнем, незалежно від того, перебуваєте ви на човні чи ні;
 2. Всі гострі підручні предмети тримайте в спеціальних чохлах, пакетах, щоб уникнути проколів і порізів;
 3. Кам'янисті ділянки, гілки, корчі, неглибокі водойми - все це може привести до несприятливих ситуацій виходу з ладу корпусу човна з ПВХ.
 4. Тримайте човен з ПВХ подалі від гризунів, ретельно мийте човен післявикористання мене.

Надувні човни з ПВХ.

При покупці завжди звертайте увагу на якісні фірмові надувні човни з ПВХ, це допоможе вам мінімізувати поломки і різні неприємні ситуації.

Наші фахівці інтернет-магазину «VOLNOREZ» допоможуть з вибором надувного човна з ПВХ для ваших цілей і потреб експлуатації.